Ta kobieta poprosiła o urlop ze względu na depresję. To, co odpowiedział jej szef, jest niewiarygodne!

„Nie mogę uwierzyć, że to nie standardowa praktyka we wszystkich organizacjach”!

menthal health1.jpg

Tysiące osób na całym świecie boi się wziąć urlop ze względu na stan zdrowia psychicznego, nawet jeśli są poważnie chore. I choć w niektórych przypadkach chodzi głównie o kumulację dni urlopu w przyszłości, kultura produktywności już od dawna jest ogromnym problemem. 


26-letnia Amerykanka Madalyn Parker, twórczyni stron internetowych podzieliła się swoją historią w Sieci. Od kilku lat cierpi na powracającą depresję i zespół stresu pourazowego. Dzięki, krótkiej wymianie zdań ze swoim szefem, zwróciła uwagę świata na pewien problem. Historia ta pozwala wierzyć zarówno w istnienie wspaniałomyślnych szefów, jak i w zmieniający się dialog wokół zdrowia psychicznego w pracy.


Kobieta opublikowała wymianę e-maili  ze swoim pracodawcą, prezesem jej firmy- Benem Congletonem. Od tego czasu historia rozprzestrzenia się  jak wirus. 


Pewnego dnia Madalyn zdecydowała się na wysłanie wiadomości grupowej do wszystkich swoich kolegów z pracy. Chodziło o potrzebę kilku dni wolnego, ze względu na zły stan zdrowia psychicznego. Kończąc swoją wiadomość, dodała- mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wrócę i już na sto procent będę mogła zaangażować się w pracę.  Oto co odpisał jej szef:


Hey Madalyn. Chciałbym osobiście podziękować ci za wysyłanie takich wiadomości. Za każdym razem, kiedy to robisz, przypominam sobie, jak ważne jest zwolnienie dla zdrowia psychicznego- nie mogę uwierzyć, że nie jest to standardowa praktyka we wszystkich organizacjach. Jesteś dla nas prawdziwym przykładem oraz pomagasz nam przełamać fałszywe przekonania, dzięki czemu w pracy każdy z nas może dawać z siebie wszystko.

W wywiadzie dla CNN pracodawca Madalyn dodał, że pracodawcy powinni bardziej skupiać się na zdrowiu swoich pracowników, a zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne

Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność dla odwagi Madalyn, która pomaga normalizować nam kwestię zdrowia psychicznego, jako normalnego problemu zdrowotnego- dodał Ben. 

Co myślisz o tej historii? Jak kwestia zdrowia psychicznego wygląda w Twoim  miejscu pracy?

Zdjęcie: YouTube 

Źródło: womansday


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 05.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
lama666
Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: → igortreneronline !
Dodano: 2018-06-17 05:39:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zdarzają się porządni pracodawcy. Mój kolega z pracy miał problemy z alkoholem. W pewnym momencie wszyscy to zauważyliśmy. Szef z nim porozmawiał, wysłał na urlop i do tego załatwił leczenie w poradni leczenia uzależnień CMP. Kolega miał problemy w domu, ale dzięki wsparciu podniósł się i już widać ze jest z nim coraz lepiej.
Dodano: 2017-12-20 10:29:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
sorry, ale jeśli ona planowała powrót do pracy już po tygodniu, to to była zwykła chandra, a nie depresja. depresja to poważna choroba, a nie chwilowy spadek nastroju i spleen. jak można tak ludzi w błąd wprowadzać?
Dodano: 2017-09-14 18:13:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×