Twoje ciało woła do ciebie! Powiązanie chorób z psychiką

Ogrom potęgi podświadomości często stoi dla nas pod znakiem zapytania. Czy wiedziałaś o tym, że Twoje emocje mogą być przyczyną wielu chorób lub nawet są w stanie je wywołać? Zobacz, jak zmienić swój wzorzec myślenia, aby pozbyć się dokuczliwych problemów zdrowotnych.

ciało.jpg

Louise Hay amerykańska autorka poradników samorozwoju i książek motywacyjnych w swojej pracy pokazuje, na czym polegają nasze dolegliwości. Według niej objawy chorób mają swoją przyczynę głęboko zakorzenioną w psychice.

Bóle na tle emocjonalnym mogą pozorować chorobę lub nawet stać się ich przyczyną! Problemem powstawania chorób na tle emocjonalnym zajmuje się nauka zwana psychosomatyką bowiem od wieków uczucia zazdrości, nienawiści, beznadziejności, złości są przyczyną bólów głowy, osłabienia organizmu. Warto podkreślić, że emocje są w stanie wywołać również raka i wiele innych zagrażających życiu człowieka chorób. Absolutnym uzdrawianiem za pomocą świadomości zajmuje się ruch Recall Healing. Podobno u podstaw tej metody leżą naukowe dowody na to, że nasze ciało ma silny związek z psychiką.

BÓLE KRĘGOSŁUPA

Jeżeli masz problemy z bólem kręgosłupa w jego dolnej części, prawdopodobnie obawiasz się braku pieniędzy i wsparcia finansowego. Bóle środkowej części kręgosłupa oznaczają poczucie winy i brak możliwości uwolnienia się od przeszłości. Górna część kręgosłupa daje nam sygnały o poczuciu braku emocjonalnego wsparcia i bycia niekochaną.

ALKOHOLIZM

Problem z alkoholem może być bezpośrednio powiązany z poczuciem daremności, odczuwanej winy i nienadawania się do niczego. Poza skorzystaniem z pomocy specjalisty i wsparcia osób bliskich warto zawalczyć o zmianę myślenia. Każda chwila życia powinna być przyjmowana z szacunkiem jako dar. Należy ujrzeć siebie, pokochać i zobaczyć swoją wartość.

ANGINA

Silne bóle gardła prawdopodobnie wywołane jest silnym przekonaniem o niemożliwości wyrażenia siebie i walka z poczuciem, że nie potrafi prosić się o pomoc i o to, czego się potrzebuje. Zastąp swoje dotychczasowe negatywne myślenie o sobie na odwrotne. Porozmawiaj ze sobą i ujrzyj w sobie osobę, która zasługuje na spełnienie potrzeb.

NADMIERNY APETYT

Za bardzo osądzasz swoje uczucia. Masz silną potrzebę bycia chronioną i odczuwasz ogromny lęk. Otwórz się na ludzi i poczuj się wśród nich bezpiecznie. Pozwól sobie na miłość i inne pozytywne emocje. Twoje uczucia są czymś normalnym i należy im się szacunek i akceptacja.

CELLULIT

Jesteś wypełniona gniewem i karzesz siebie. Spróbuj wybaczyć sobie i innym. Zacznij cieszyć się życiem i poczuj się wolną od negatywnych emocji. Pokochaj życie takim, jakim jest i czerp z niego garściami. Wypełnij swoje wszystkie chwile dnia codziennego radością.

BOLESNE MIESIĄCZKI

To sygnał podświadomego odrzucania własnej kobiecości. Drzemiące poczucie winy w sercu i nienawiść do własnego ciała. Zaakceptuj swoją kobiecą siłę. Przyjmij wszystkie procesy zachodzące w Twoim ciele jako dar.

OBGRYZANIE PAZNOKCI

Najczęściej jest symbolem urazy do jednego z rodziców i zjadania siebie od środka. Ogromny zawód, który przytrafił nam się w życiu dziecięcym. Weź kontrolę nad własnym życiem i kieruj nim z radością i łatwością. Stań się panią własnego losu i rozwijaj się.  

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 22.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×