Tymi rzeczami z nikim się nie dziel!

Jeśli przyjaciółka poprosi Cię o pożyczenie szczotki- pożyczasz, bo przecież przyjaźnicie się, nie na miejscu jest odmówić. Jednak są sytuacje, w których powinnaś się zastanowić, zanim coś pożyczysz. Sprawdź, czym lepiej się nie dzielić!

nie dziel sie.jpg

Mydło

Pożyczanie komuś mydła w kostce może być niebezpieczne. Możesz doświadczyć wtedy zakażenia gronkowcem złocistym odpornym na metycylinę. Zdecydowanie lepiej korzystać z mydła w płynie- wtedy bez problemu może go używać więcej osób.

Wazelina w pojemniczku

Zanim pożyczysz słoiczek z balsamem, wyobraź sobie, ile zarazków na dłoniach ma każdy z nas. Jeśli pożyczysz komuś kosmetyk, musisz się liczyć z tym, że zamieszka tam mnóstwo bakterii!
A stąd nietrudno o przeniesienie ich na usta i ich okolice- wtedy wszelkie zapalenia i choroby gwarantowane.

Ręcznik

Wbrew pozorom jest on jednym z tych przedmiotów, które roznoszą najwięcej chorób. Brudny ręcznik sprzyja rozprzestrzenianiu się m.in. rzeżączki czy nawet zapalenia spojówek oraz skóry. Lepiej więc miej swój ręcznik na oku i nikomu nie pożyczaj.

Polecamy również: Czym można zarazić się u kosmetyczki?


Pędzle do makijażu

Nie da się ukryć- nie myjemy często pędzili do makijażu, choć tak naprawdę powinno być inaczej. Takim brudnym pędzlem przenosimy na twarz pozostałości sebum i bakterii wraz z resztkami kosmetyków. Użyty pędzel przez kogoś innego może spowodować na naszej twarzy infekcje, stany zapalne, a nawet trądzik.

Szczotka do włosów

Grzebień i szczotka do włosów to rzeczy, które również znajdują się na liście zakazanych, jeśli chodzi o pożyczanie. Są to przedmioty, które służą do wyłącznie indywidualnego użytku. Jeśli z jednej szczotki korzysta więcej osób, istnieje ryzyko zarażenia się wszawicą!

Szczoteczka do zębów

Używanie cudzej szczoteczki do zębów, grozi zarażeniem drożdżakami i wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C. W takiej sytuacji lepiej jest oczyścić zęby dzięki gumie do żucia lub w ogóle ich nie myć.

Fot: Thinkstock
Zobacz też: 

ID galerii:705Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 03.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×