Zobacz, dlaczego kobiety z całego świata udostępniają zdjęcie cytryn

Zdjęcie tego pudełka, wypełnionego cytrynami w bardzo krótkim czasie, zaczęło obiegać cały świat. Zobacz dlaczego!

cyckibadaj.jpg

Jeśli znasz kobietę, która przechodziła raka piersi lub sama borykasz się z tym problemem, doskonale wiesz, jak bardzo ważne są regularne badania piersi. The National Breast Cancer Foundation zaleca wszystkim dorosłym kobietom, aby wykonywały samodzielne badanie piersi, co najmniej raz w miesiącu, ale czy każda z nas wie dokładnie czego szukać?


Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jakie zmiany w piersiach mogą okazać się bardzo dużym problemem, dlatego zdjęcie pudełka wypełnionego cytrynami stało się prawdziwym viralem! Grafikę stworzyła Corrine Ellsorth Beaumont z Londynu. Wykorzystała cytryny do zilustrowania, różnych oznak fizycznych raka piersi. Na zdjęciu widać cytryny z guzkami, powiększonymi żyłami, złuszczoną skórą, wgłębieniami, płynem, zaczerwienieniami i innymi objawami, które mogą sugerować raka piersi. Kobieta zwraca uwagę na mniej zauważalne objawy, takie jak niewidzialne guzki lub zgrubienia. 


Erin postanowiła podzielić się swoją grafiką z koleżankami na Facebooku, ponieważ w przeszłości, podobny obrazek pomógł jej rozpoznać raka piersi u siebie. W grudniu 2015 roku, kiedy w piersi, zobaczyłam podobne wgniecenie, jak na obrazku, od razu wiedziałam, że mam raka. Próbowałam wyczuć guza, ale mój był niewyczuwalny. Pięć dni później zdiagnozowano u mnie raka piersi. 


Pacjentki z nowotworem piersi nie mają jasnych i przydatnych informacji dotyczących zdrowia ich piersi. Erin zauważyła, że kobiety na  Facebooku udostępniają tak zwane łańcuszki, które mają być przypomnieniem o corocznych badaniach, ale w ich treści nie ma mowy o raku piersi. Są to tajemnicze przepisy na sałatki, testy o stanikach i kawie. Wiem, jak to jest mieć raka piersi, wiedziałam jak robić samodzielne badania, ale to właśnie dzięki grafice, którą zobaczyłam, poznałam, że mam  śmiertelną chorobę. Musimy dać kobietom prawdziwe ilustracje i informacje, bo klikanie serduszek nie wpłynie na większą ilość diagnoz. Jeśli naprawdę chcecie pomóc, chorym na raka, udostępniajcie zdjęcia, takie jak to.


Różowe wstążki, serduszka, to wszystko jest dobre, jeśli wpływa na ilość badań, ale prawdziwe informacje i wsparcie ocalą więcej kobiet przed tą straszną chorobą – napisał jeden z komentujących zdjęcie. 


Zgadzamy się!  

Zdjęcie: facebook.com/erin.chieze

Źródło: PopSugar 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 14.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×