Zobacz, jak nieświadomie rujnujesz swój uśmiech cz.2

Wiele czynności związanych z odwracaniem uszkodzeń jamy ustnej, w rzeczywistości jest intuicyjne. To oczywiste, że oprócz odwracania zmian, warto kierować się dobrymi nawykami. Zobacz, jak mądrze nie doprowadzić do zrujnowania uśmiechu.

iStock-499286652.jpg

Nieostrożne wybielanie 

Możesz robić naprawę wszystko, aby poprawić wygląd uśmiechu. Łączenie produktów wybielających z elektrycznymi szczoteczkami wydaje się bardzo dobrym wyborem, ale w rzeczywistości kombinacja ta, jeśli nie używasz jej ostrożnie, najprawdopodobniej wyrządzi więcej szkód, niż pożytku. Chodzi o zbyt mocne dociskanie szczoteczki podczas mycia. Co więcej, niektóre pasty wybielające zawierają składniki, które ścierają szkliwo, dlatego w tym przypadku warto zasięgnąć porady dentysty.

Szczotkowanie

Połączenie szczoteczek elektrycznych z pastami wybielającymi może być szkodliwe, ale równie negatywnie wpływa zbyt mocne szczotkowanie tradycyjną szczoteczką. Krwawiące dziąsła to bardzo zły omen. Jeśli zauważyłaś ten problem u siebie, jak najszybciej skonsultuj się ze swoim dentystą.

Nitkowanie

To zadziwiające ile z pozoru prostych czynności może w rzeczywistości szkodzić zdrowemu uśmiechowi. Dobra higiena jamy ustnej to niezbędnik pięknego uśmiechu. Właściwe szczotkowanie i używanie nici dentystycznych działa cuda, ale jeśli z higieny wyłączasz nitkowanie to tak, jakbyś myła wyłącznie przód i tył samochodu, pozostawiając brudne drzwi. Twój uśmiech zasługuje na pełen proces czyszczenia.

Ciemno pigmentowane produkty

Plamy na zębach nie są najbardziej estetycznym dodatkiem do rozśmianej twarzy. Jagody, jeżyny, curry, kurkuma, granaty i buraki to przykłady produktów, przez które niestety nie zabłyśniesz uśmiechem. Mogą być pyszne, ale mają również silny pigment, który szkodliwie wpływa na zęby.

Obgryzanie paznokci 

Nie tylko to, co spożywasz, może spowodować zrujnowanie uśmiechu. Złe nawyki tworzą cały bałagan problemów. Gryzienie paznokci jest jedną z najbardziej niehigienicznych praktyk, zwłaszcza jeśli uświadomisz sobie, ile bakterii się na nich znajduje. 

Palenie

Jeśli jesteś właścicielką pięknego uśmiechu, dwie najprawdopodobniej najlepsze rady, które możesz usłyszeć to uśmiechanie się i niepalenie.  To uzależnienie jest groźne dla Twojego zdrowia, ale ma również inne negatywne konsekwencje, takie jak nieświeży oddech lub plamy na zębach.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 03.05.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Na pewno wiele czynników należy zwracać uwagę. Podobnie jak niektórych rzeczy unikać jednak pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Trzeba chodzić do dentysty, systematycznie. Nie bagatelizować żadnej oznaki, kiedy coś nas boli, dziąsła krwawią. Zostałam tak poinstruowana przez swojego dentystę z cmp dent, że mniej więcej wiem co oznacza która z oznak i wtedy nie czekam tylko od razu umawiam się na wizytę. Wolę mieć spokojną głowę i zdrowe zęby.
Dodano: 2017-11-20 15:58:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×