Proste sposoby na kaca

Najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest abstynencja, ale zwłaszcza w sylwestrową noc mało kto odmawia sobie alkoholu i to w nadmiarze, a nazajutrz pojawia się on - kac! Przedstawiamy sposoby, jak sobie z nim radzić.

Proste sposoby na kaca

Proste sposoby na kaca


Szampan, whisky, drinki, piwo, czysta wódka i w zasadzie długo tak jeszcze można wyliczać. Te alkohole na pewno wielu z Was będą towarzyszyć jutrzejszej nocy, a potem przyjdzie poranek, który może być bolesny, a chodzi oczywiście o kaca, którego oznakami są: ból głowy, nudności, drżenie ciała, czy pragnienie. Jak sobie z nim poradzić? Podpowiadamy. 

Przede wszystkim do organizmu trzeba dostarczyć wodę. Najłatwiej jest po prostu rankiem mieć pod ręką niegazowaną wodę, lecz istnieje także drugi sposób na nawodnienie organizmu, lecz o tym należy pamiętać w czasie imprezy, a mianowicie warto spożywać także niegazowane napoje bez dodatku alkoholu. 

Z kacem dobrze sobie radzi kawa, która co prawda również odwadnia organizm, lecz z drugiej strony dodaje energii. Sprawdzi się kawa z zawartością mleka, które dostarczy ciału także innych substancji. Z pomocą przyjdzie również kawa z cytryną pita przed, lub po imprezie. Wiele osób lubi napoje izotoniczne, które co prawda dodają energii i nawadniają organizm, lecz są wskazane po sporcie, a nie po alkoholu. Wynika to z tego, że te napoje zawierają wiele substancji chemicznych, które mogą nas przyprawić o dodatkowe, nieprzyjemne w skutkach rewolucje żołądkowe. 

Proste sposoby na kaca

Proste sposoby na kaca

Duże znaczenie mają także spożywane przez nas posiłki. Jeżeli borykamy się z kacem, to postawmy na posiłki składające się z ryżu i mięsa drobiowego, a sałatkę stwórzmy np. z ogórków kiszonych. Szczególną uwagę zwróćmy na produkty, które dostarczą nam wit. C. Doskonale sprawdzi się również bezalkoholowy, owocowy koktail. Natomiast w celu uniknięcia, lub chociaż zmniejszenia skutków kaca, warto przed imprezą spożyć tłusty posiłek, czy wypić np. szklankę mleka. 

Dla tych, którym niestraszny jest wysiłek fizyczny, na pewno sprawdzą się ćwiczenia, w czasie których wydalone zostaną toksyny, jednak ciągle należy pamiętać o dostarczaniu organizmowi dużych ilości wody. Jeżeli wolicie lenistwo, to na bolącą głowę doskonale sprawdzi się okład z lodu, spożycie słodkiej herbaty, letni prysznic oraz spacer. 

Pamiętajcie również, aby nie mieszać alkoholi.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 01.01.2016 (aktualizacja: 2015-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Ilonka123
Najlepiej pić w taki sposób by uniknąć przykrych dolegliwości następnego dnia. W trakcie spożywania alkoholu pić dużo płynów i spożywać posiłki. Jeśli jednak nie uda nam się i następnego dnia pojawi się kac jest kilka sposobów na poradzenie sobie z nim i przetrwanie dnia. Doskonałym rozwiązaniem będzie możliwość wyspania się, a następnie udanie się na długi spacer, marsz albo bieganie. Wraz z aktywnością fizyczną pozbędziemy się dolegliwości przedawkowania alkoholu. Jednak najważniejsze to pić z głową i umiarem znając nasze możliwości.
Dodano: 2015-12-30 14:12:39 Zgłoś nadużycie
Lena82
Na kaca mi pomaga picie dużych ilości wody i orsalitu, płyn nawadniający wzmacnia i dostarcza niezbędne sole mineralne. Jest szczególnie pomocny po „przedawkowaniu” alkoholu, co u mnie kończy się wymiotami.
Dodano: 2014-01-24 10:30:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×