Rodziny Lipikar - Rusza trzecia edycja programu marki La Roche-Posay

W listopadzie 2016 roku rozpoczęła się trzecia edycja programu "Rodziny Lipikar”. Jego celem jest poprawa jakości życia dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry. Rekrutacja do programu odbywa się poprzez stronę www.infoatopia.pl, dedykowaną rodzinom, które na co dzień walczą z chorobą.

662larocheposay.jpgPROGRAM RODZINY LIPIKAR

W listopadzie ruszyła kolejna, trzecia edycja programu społecznego marki La Roche-Posay „Rodziny Lipikar”, który jest realizowany w 11 krajach. W Polsce, w dwóch wcześniejszych edycjach, do programu zakwalifikowało się 150 rodzin.

W tym roku, spośród wszystkich zakwa­lifikowanych rodzin, grono jurorów – specjalistów der­matologów – wybierze dodatkowo rodziny, które wyjadą do Centrum Dermatologii Termalnej w La Roche-Posay we Francji na trzytygodniową kurację, podczas której chorymi dziećmi zajmie się sztab specjalistów.

Do programu może przystąpić każda rodzina, w której przynajmniej jedno dziecko choruje na AZS. Akcja ma na celu po­prawę jakości życia dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry i pomoc ich rodzinom. Pod­opieczni programu otrzymują dostęp do interaktywnej platformy edukacyjnej dedykowanej atopii oraz otrzymują roczny zapas produktów gamy Lipikar. Mogą również skorzystać z konsultacji dermatologicznych on-line. Szczegóły na www.infoatopia.pl

la roche posay.png

Zgłoszenia do programu są przyjmowane poprzez stronę www.infoatopia.pl do dnia 6 grudnia br.

CENTRUM DERMATOLOGII TERMALNEJ W LA ROCHE-POSAY

Centrum Termalne otwarto w 1905 roku. Od tego czasu przeprowadzono 400 000 zabiegów terapeutycznych spa. W tym czasie tysiące pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby skóry oraz ich następstwa zauważyło poprawę stanu skóry, a niedogodności związane z ich dolegliwościami znacznie się zmniejszyły dzięki unikalnym dermatologicznym właściwościom wody termalnej z La Roche-Posay.

jpg 8.jpg

Co roku prawie 8000 osób jest leczonych w uzdrowisku, z czego 30% to dzieci. Pacjenci korzystają z opieki, która jest zatwierdzona i opłacona przez francuskie ubezpieczenie zdrowotne, dzięki czemu La Roche-Posay jest ważnym w Europie Centrum Dermatologii Termalnej.

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna skóry o złożonej etiologii, występująca u dzieci i dorosłych, w której skóra staje się sucha i swędząca. U pacjentów z atopią przepuszczalność skóry jest nieprawidłowa, występują niedobory filagryny – białka skóry zapewniającego przyleganie do siebie komórek powierzchniowej warstwy skóry. Ponadto skórze brakuje lipidów naturalnie występujących na jej powierzchni, które chronią ją przed potencjalnymi alergenami. Również mikrobiom skóry jest istotnie zaburzony.

IMG_2556.jpg

Statystyki dotyczące atopii są alarmujące. Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% ludzi na świecie, głównie dzieci1. Atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji dermatologicznych2.

Codzienna pielęgnacja jest niezmiernie ważna w leczeniu dziecka z AZS. Podstawą pielęgnacji jest smarowanie skóry odpowiednimi emolientami, które po­mogą przywrócić równowagę mikrobiomu oraz uzupełnić poziom lipidów w skórze.

Dodał(a): Wiktoria Nowak , Wtorek 22.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×