Rzeżucha to samo zdrowie? - Poznajcie jej niezwykłe właściwości

Rzeżucha nie tylko pięknie wygląda na świątecznych stołach, jest to źródło wielu cennych witamin. Jakich? Zobaczcie.

rzeżucha.jpg

Rzeżucha to samo zdrowie? - Poznajcie jej niezwykłe właściwości

Rzeżucha wszystkim kojarzy się z Wielkanocą. To właśnie w tym czasie najczęściej ląduje na naszych talerzach. Jej pozytywne właściwości są jednak tak duże, że warto pomyśleć o tym, by sięgać po nią znacznie częściej.

Rzeżucha bardzo dobrze sprawdza się w walce z przesileniem wiosennym, którego skutki mogą być dla nas naprawdę uciążliwe. Dzięki niej możemy pozbyć się z organizmu toksyn, które nagromadziły się w naszym organizmie. Bardzo dobrze dezynfekuje ona jamę ustną i skutecznie potrafi zwalczyć pasożyty w naszych jelitach.

Zobacz też: CAŁA PRAWDA O KIEŁKACH 

Kiełki rzeżuchy zawierają bardzo dużo witamin, między innymi witaminę A, B1, C, K, czy PP, a także dużo minerałów dobrych dla naszego zdrowia. To roślina, która gromadzi w sobie żelazo, magnez, wapń, fosfor, a także jod, po który tak często udajemy się nad morze.

 

Jedzenie rzeżuchy jest szczególnie wskazane dla tych, którzy mają problemy z cukrzycą, gdyż obniża ona poziom cukru we krwi i wspomaga prawidłową pracę trzustki. To także składnik, którego nie powinny unikać osoby cierpiące na anemię i chorobę wieńcową. 

Zobacz też: POZNAJ ZIOŁA I PRZYPRAWY IDEALNE NA BÓL ŻOŁĄDKA I LEPSZE TRAWIENIE 

Panie, które chcą mieć piękne paznokcie i włosy także powinny sięgać częściej po rzeżuchę. Co więcej, pomaga ona także w walce z cerą przetłuszczoną i trądzikową. Bardzo dobrze radzi sobie także z owrzodzeniami skóry.

Jak widać warto zadbać o to, by rzeżucha gościła na naszych stołach znacznie częściej niż tylko podczas Świąt Wielkanocnych.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 18.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Kiełki!

    Kiełki!

    Nie daj się zmylić ich niepozornym wyglądem! Kiełkujące nasiona to najzdrowszy pokarm świata! Wzbogacą Twoją dietę, zastępując multiwitaminę, a ich wyhodowanie zajmie Ci zaledwie kilka… czytaj więcej