Skąd ta wysypka?

Od czterech tygodni mam wysypkę na brzuchu, plecach, szyi, rękach i pod pachami. Krostki są czerwone i gęsto rozmieszczone. Nie swędzą, nie pieką, nie ropieją, nie mam też gorączki. Co to może być? Kamila z Warszawy

Skąd ta wysypka?


W takim przypadku bardzo trudno postawić rozpoznanie na odległość. Często się zdarza, że pacjenci wszystkie wykwity skórne nazywają krostkami. Tymczasem krosta to zmiana ropna. Zapewne chodzi tu więc o grudki. Mogą one być związane z wieloma chorobami skóry. Dość prawdopodobne, że masz łupież różowy Gilberta. Schorzenie to przebiega łagodnie i zwykle ustępuje samoistnie. Mimo to powinnaś jak najszybciej pokazać skórę dermatologowi. Wizyta w gabinecie jest konieczna do postawienia prawidłowej diagnozy.

Skąd ta wysypka?

Ekspert Olivii:
lek. med. Beata Nalewajek
specjalista dermatolog, CM Enel-Med

Przeczytaj również:

Na ratunek swędzącej skórze
Dodał(a): Redakcja , Wtorek 12.04.2011 (aktualizacja: 2011-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
arnold446
tylko lekarz w tym pomoże
Dodano: 2017-03-02 16:17:59 Zgłoś nadużycie
ilonakaminska80
Najlepiej stosować bezzapachowe kosmetyki, mydło tylko szare jeleń, nieuczulającą chemię: szampony, płyny do kąpieli, proszki do prania ubrań.
Dodano: 2017-01-12 12:30:09 Zgłoś nadużycie
poinsecja
A słyszałyście o wykładach dla wojska w sprawie wysypki. Prowadzi je tatuś jednego z ekspertów Smoleńskich.
Dodano: 2016-12-16 13:47:02 Zgłoś nadużycie
Nera
nie próbowałaś zadbać o swoją skórę stosując olejki do kąpieli? spotkałam się z podobnymi objawami, moja koleżanka stosowała olejki na bazie nafty (ropa naftowa), zatykały jej się pory w skórze przez co, skóra nie mogła oddychać i musiała chodzić do dermatologa, potem trafiła na naturalne olejki do kąpieli http://www.aquabath.pl/Olejki-do-Masazu-i-Kapieli/ , wtedy problemów skórnych nie było.
Dodano: 2016-10-10 18:20:01 Zgłoś nadużycie
inka28
proponowałabym skonsultowanie tego z innym dermatologiem i zrobienie testów alergologicznych, być może dowiesz się co jest przyczyną tej wysypki
Dodano: 2016-04-12 08:34:08 Zgłoś nadużycie
LadyGaga
lepiej idź do dermatologa, niech obejrzy i stwierdzi skąd się wzięła i jak ja leczyć.
Dodano: 2015-12-07 15:05:48 Zgłoś nadużycie
alutka
Ja mam podobny problem,z tym,ze moja wysypka jest bardzo swędząca.Mam ja od prawie 3 miesięcy,w okolicach pach,na szyi i dekoldzie,w jednym miejscu na plecach i na całym brzuchu.Najbardziej swędzi w nocy,na brzuchu roznosi mi sie coraz wyżej.Byłam z tym u dermatologa i ten bez zastanowienia odrzekł,ze to albo od antyperspirantu,albo od proszku do prania,badz jestem uczulona na jakiś składnik odzieży(dodam ze nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów,mam 27lat)po czym przepisał mi 2 maści do smarowania i powiedział bym zmieniła proszek do prania,antyperspirant.Zużyłam już maści,świad troche ustąpił,wysypka zmalała,piore w Dzidziusiu,zmieniłam antyperspirant na AA-dla wrazliwej skóry,nosze tylko bawełnę,niestety po jakimś tygodniu po stosowaniu maści to wszystko wróciło i nie wiem od czego to mam i czy to kiedykolwiek sie skończy.Ta wysypka jest w postaci gródek czerwonych,które potem zlewają sie w jedno i skora jest bardzo wysuszona.prosze o jakiś punkt zaczepienia,o rade,diagnozę.
Dodano: 2011-06-18 13:53:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×