Słodkie soki i napoje gazowane niszczą wątrobę? Oto wyniki badań

Okazuje się, że słodkie napoje i soki nie tylko dostarczają do naszego organizmu zbędne kalorie, ale także mogą poważnie szkodzić naszemu zdrowiu...

oranżada.jpg

Słodkie soki i napoje gazowane niszczą wątrobę? Oto wyniki badań

Słodkie soki i napoje bardzo często goszczą w naszym menu, zwłaszcza teraz, kiedy na zewnątrz jest upalnie i pijemy znacznie więcej płynów.

Nie od dziś wiadomo, że kupowane soki owocowe, czy napoje gazowane mają w sobie duże ilości cukru, co niekoniecznie wpływa na nas dobrze, zwłaszcza, gdy dbamy o szczupłą sylwetkę. To jednak nie tylko może przeszkadzać nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale także szkodzić naszemu zdrowiu.

Zobacz też: CHCESZ SCHUDNĄĆ? OTO PRODUKTY, KTÓRE CI W TYM POMOGĄ 

Najnowsze badania przeprowadzone przez Tufts University w USA pokazują, że osoby, które piją więcej niż jeden słodki napój dziennie są bardziej narażone na choroby, takie jak niealkoholowe stłuczenie wątroby, niż te, które nie piją dużych ilości słodkich soków i gazowanych napojów.

 

Okazuje się, że choroba jaką jest wspomniane wcześniej niealkoholowe stłuczenie wątroby nie powinna być przez nas bagatelizowana, gdyż prowadzić może do różnych chorób układu krążenia, czy cukrzycy typu II.

Zobacz też: JEDNO JABŁKO DZIENNIE MOŻE ZMNIEJSZYĆ ILOŚĆ PRZYJMOWANYCH LEKÓW?

Zamiast zatem sięgać po szklankę kupionego soku lub gazowanego napoju lepiej napić się wody. Jeśli chcemy by nabrała ona smaku wystarczy dodać kawałki ulubionych owoców, na przykład cytryny, truskawki, czy wiśnie. Jeżeli chcemy, by napój był bardziej orzeźwiający, owoce można wcześniej zamrozić i zrobić z nich smakowe kostki lodu.

Będzie to znacznie lepsze nie tylko dla naszej szczupłej sylwetki, ale także dla naszej wątroby i ogólnego stanu zdrowia.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 15.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×