Spinning - nie taka zwykła jazda na rowerze

Zobaczcie, na czym polega ta coraz popularniejsza forma ruchu.

spinning.jpgGdy skończy się lato i zrobi się tak zimno, że będziecie musiały zrezygnować z przejażdżek na rowerze miejskim czy górskim, pomyślcie o tym, czy nie warto przesiąść się na rower stacjonarny.

Jedną z form aktywności na rowerze stacjonarnym, przypominającym do złudzenia rower kolarski, jest spinning. To ćwiczenia, często oferowane przez kluby fitness, które polegają na wykonywaniu określonego treningu na rowerze stacjonarnym w rytm ulubionej muzyki. Takie zajęcia dostarczają wiele frajdy, a niektórzy twierdzą nawet, że jest to bardziej zabawa niż sport! Wszystko, oczywiście, zależy od treningu, jaki sobie wybierzecie. Choć może to się wydawać dziwne, ale na takich rowerach można ćwiczyć dosłownie na milion sposobów. 

Spinning poprawia wytrzymałość, wydolność krążeniowo-oddechową i wzmacnia odporność organizmu. Jeśli będziecie ćwiczyły systematycznie, to możecie liczyć, że uda wam się zgubić kilka kilogramów i rozprawić na dobre z cellulitem (w 60 min. intensywnego treningu można spalić nawet 1000 kcal!). Taki trening ułatwia pozbycie się tkanki tłuszczowej z tych miejsc, które są największym utrapieniem wszystkich kobiet - brzucha, pośladków i ud.  

Zobacz także: Piosenki na wakacje 2015 które wypada znać

Spinning możesz też uprawiać w domu, jeśli masz taki rower, ale najlepsze efekty daje taki trening, który jest wykonywany pod okiem instruktora. Jazdę na rowerze poprzedzaj i kończ ćwiczeniami rozciągającymi. Odradza się wykonywanie spinningu dłużej niż 45 min. ze względu na ryzyko kontuzji. 

Zobacz także: Najlepsze treningi na schodach - hity youtube

Na zachętę - zobaczcie trening spinningu w rytmie hip-hopu. Spinning z taaakim instruktorem to sama przyjemność!


Uznaje się, że jazda na rowerze stacjonarnym jest mało kontuzjogenna i jest to sport dla wielu ludzi - nawet otyłych, z nadwagą i cierpiących na ból stawów kolanowych. Mimo wszystko decyzję o spinningu lepiej skonsultować z lekarzem. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 13.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×