Suplementy diety

Słyszałam od znajomej, że podczas diety niskokalorycznej trzeba koniecznie pić jakieś witaminy, które odżywią organizm? Jeśli to prawda, chciałabym się dowiedzieć, jakie konkretnie mają to być suplementy.

Suplementy diety

Suplementy diety

Dieta odchudzająca powinna być przede wszystkim dobrze zbilansowana. To znaczy, że zawarte w niej produkty powinny być tak dobrane, aby, przy obniżonej kaloryczności, codziennie dostarczać do organizmu wystarczającą ilość składników odżywczych – węglowodanów, białka, tłuszczu, błonnika pokarmowego, witamin i składników mineralnych. Dieta niskokaloryczna powinna mieć tak dobraną kaloryczność względem zapotrzebowania, aby miała szansę dostarczyć wszystkie te składniki bez konieczności stosowania suplementów diety. Dlatego też diety o bardzo niskiej kaloryczności (poniżej 1000kcal dziennie) nie są polecane, ponieważ przy takiej kaloryczności nie ma szans na dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach.

Suplementy diety są owszem polecane w wyjątkowych sytuacjach, gdy taka nisko kaloryczna dieta musi zostać zastosowana. Jeśli ma Pani na celu obniżenie masy ciała polecam skontaktować się ze specjalistą, który dokładnie wyliczy Pani zapotrzebowanie i ułoży jadłospis na bezpiecznym poziomie kalorycznym, aby nie narażać organizmu na niedobory pokarmowe, a wręcz przeciwnie – wzmacniać go odpowiednią dawką składników odżywczych.

Iwona Bondaruk – dietetyk kalorynka.plDodał(a): Karolina Kawecka , Czwartek 16.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Magnolia01
Dieta Allevo jest bardzo dobrze zbilansowana i bardzo smaczna. Produkty to saszetki z gotowymi koktajlami i zupami, a nawet shake lub baton. Wszystko to niskokaloryczne ale zapewniające organizmowi wszystko co potrzeba. Bardzo smaczne produkty, bardzo zapychające i pożywne. Całość przy odrobinie uporu bardzo skuteczna. Wystarczy stosować sie do zaleceń producenta i przez dwa tygodnie jeść regularnie posiłki Allevo i stracić można minimum 5kg. Dieta jest łatwa, słodka i przyjemna. I nie wymaga zażywania witamin bo wszystko jest już w produktach
Dodano: 2014-03-09 08:45:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×