Suplementy diety

Słyszałam od znajomej, że podczas diety niskokalorycznej trzeba koniecznie pić jakieś witaminy, które odżywią organizm? Jeśli to prawda, chciałabym się dowiedzieć, jakie konkretnie mają to być suplementy.

Suplementy diety

Suplementy diety

Dieta odchudzająca powinna być przede wszystkim dobrze zbilansowana. To znaczy, że zawarte w niej produkty powinny być tak dobrane, aby, przy obniżonej kaloryczności, codziennie dostarczać do organizmu wystarczającą ilość składników odżywczych – węglowodanów, białka, tłuszczu, błonnika pokarmowego, witamin i składników mineralnych. Dieta niskokaloryczna powinna mieć tak dobraną kaloryczność względem zapotrzebowania, aby miała szansę dostarczyć wszystkie te składniki bez konieczności stosowania suplementów diety. Dlatego też diety o bardzo niskiej kaloryczności (poniżej 1000kcal dziennie) nie są polecane, ponieważ przy takiej kaloryczności nie ma szans na dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach.

Suplementy diety są owszem polecane w wyjątkowych sytuacjach, gdy taka nisko kaloryczna dieta musi zostać zastosowana. Jeśli ma Pani na celu obniżenie masy ciała polecam skontaktować się ze specjalistą, który dokładnie wyliczy Pani zapotrzebowanie i ułoży jadłospis na bezpiecznym poziomie kalorycznym, aby nie narażać organizmu na niedobory pokarmowe, a wręcz przeciwnie – wzmacniać go odpowiednią dawką składników odżywczych.

Iwona Bondaruk – dietetyk kalorynka.plDodał(a): Karolina Kawecka , Czwartek 16.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
erio21
Odpowiednia suplementacja w trakcie ćwiczeń przyspiesza proces rozwoju naszego organizmu . Niedawno trafiłem na ten artykuł https://www.zaufane-apteki.pl/blog/suplementy-odzywki-dla-sportowcow-w-aptece-252.html , który zawiera bardzo istotne informacje jak stosować suplementy i odżywki aby było to jak najbardziej efektywne z punktu widzenia osoby ćwiczącej . Serdecznie zachęcam do lektury.Dodano: 2018-12-03 10:09:08 Zgłoś nadużycie
Dodano: 2018-12-03 10:10:07 Zgłoś nadużycie
erio21
Odpowiednia suplementacja w trakcie ćwiczeń przyspiesza proces rozwoju naszego organizmu . Niedawno trafiłem na ten artykuł https://www.zaufane-apteki.pl/blog/suplementy-odzywki-dla-sportowcow-w-aptece-252.html , który zawiera bardzo istotne informacje jak stosować suplementy i odżywki aby było to jak najbardziej efektywne z punktu widzenia osoby ćwiczącej . Serdecznie zachęcam do lektury.
Dodano: 2018-12-03 10:09:08 Zgłoś nadużycie
klaja20
Zapamiętajcie to sobie raz na zawsze - suplementy mogą wspomagać odchudzanie, na przykład pobudzając metabolizm czy jelita do działania, ale zdecydowanie nie zrobią za nas całej tej pracy, jaką jest zgubienie kilogramów. Dodatkowo, wybierając te środki, powinniśmy decydować się na takie https://enaturalnie.pl/suplementy-diety_19 , naturalne pozycje, a nie chemię. Dość jej w naszym życiu, nie sądzicie?
Dodano: 2018-06-21 12:34:17 Zgłoś nadużycie
FitAnna
Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią lub już ćwiczysz regularnie, ale dopiero teraz chciałbyś zacząć brać suplementy, to mam odpowiednią osobę, która mi pomogła w doborze odpowiednich suplementów, które nie niszczą organizmu, ale go wspomagają w budowaniu masy mięsniowej.

Jest to certyfikowany trener, a to jego strona: https://www.igortreneronline.pl
Dodano: 2018-04-26 23:17:58 Zgłoś nadużycie
dorotka87
GORĄCO polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Całe życie miałam problemy z nadwagą, głównie spowodowane genetycznymi uwarunkowaniami, ale też i moim stylem życia, nigdy nie zdecydowałam się z tym walczyć, aż zobaczyłam promocję tego trenera i słyszałam o nim opinie. Jak każdy na początku raczej nie pałałam do tego pomysłu zbyt dużym optymizmem, bo wielokrotnie podejmowałam już próby różnych diet i zawsze rezygnowałam. Tym razem jednak motywacja, wsparcie i plan treningowy otrzymany od trenera Igora zdziałały cuda. Już po 3 miesiącach widzę ogromną zmianę w moim wyglądzie, mimo że jest przede mną jeszcze droga do wymarzonej sylwetki, to już nie wstydzę się wyjść na ulicę w sukience.
Bardzo cieszę się, że zdecydowałam się na współpracę z tym trenerem i gdybym musiała zrobiłabym to jeszcze raz, ponieważ marzyłam o zachodzących zmianach już bardzo długo.
Bardzo polecam każdemu współpracę z tym trenerem, ponieważ do każdego podchodzi on indywidualnie i z profesjonalizmem.
Adres jego strony to www.igortreneronline.pl
Dodano: 2018-04-15 20:46:04 Zgłoś nadużycie
Magnolia01
Dieta Allevo jest bardzo dobrze zbilansowana i bardzo smaczna. Produkty to saszetki z gotowymi koktajlami i zupami, a nawet shake lub baton. Wszystko to niskokaloryczne ale zapewniające organizmowi wszystko co potrzeba. Bardzo smaczne produkty, bardzo zapychające i pożywne. Całość przy odrobinie uporu bardzo skuteczna. Wystarczy stosować sie do zaleceń producenta i przez dwa tygodnie jeść regularnie posiłki Allevo i stracić można minimum 5kg. Dieta jest łatwa, słodka i przyjemna. I nie wymaga zażywania witamin bo wszystko jest już w produktach
Dodano: 2014-03-09 08:45:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×