Szpilki tylko na wyjątkowe okazje!

Wyglądasz w nich atrakcyjnie. Jak je nosisz czujesz się pewniejsza siebie i wzrasta Twoja samoocena, a mężczyźni się za Tobą oglądają. Wszystko to przemawia na korzyść butów na wysokim obcasie. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, jak szpilki wpływają na Twoje zdrowie?

Szpilki

Szpilki tylko na wyjątkowe okazje!

Pożądasz nowych butów, a najbardziej tych na wysokim obcasie. Im wyższy obcas tym piękniejszy but – chyba większość kobiet się z tym zgodzi. Niestety zbyt częste noszenie szpilek może mieć niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie! Może dojść do skrócenia mięśni łydek, a ścięgno Achillesa się usztywnia. Oprócz tego dochodzi do nadmiernego obciążenia kręgosłupa – możesz zacząć odczuwać bóle w okolicy krzyżowej oraz w okolicach karku. Może również dojść do deformacji stóp i przeciążenia stawów. Wszystko to okropnie brzmi, a przecież chcemy tylko pięknie wyglądać. Co więc na to poradzić? Nie rezygnuj ze szpilek, ale ogranicz ich zakładanie – zostaw je tylko na wyjątkowe okazje, a na co dzień zmień buty na niewielkim obcasie.

Przeczytaj również:Dodał(a): Ewa Nenko , Czwartek 19.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Malibu89
jestem bardzo niska i nawet na zakupy ubierałam szpilki ale od niedawna przestałam przejmować sie moim niskim wzrostem i szpilki ubieram tylko na wyjątkowe okazje ;)
Dodano: 2012-07-25 16:56:51 Zgłoś nadużycie
Airesa
Wiadomo :) Osobiście preferuję wygodne buciki, ale szpilki po prostu kocham!
Dodano: 2012-07-19 09:42:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×