TBC - wszystko, co powinnaś wiedzieć o tym treningu

Najważniejsze informacje dotyczące treningów TBC.

tbc-trening.jpgTBC to skrót od słów z języka angielskiego Total Body Conditioning, co w uproszczeniu oznacza modelowanie całego ciała. Ćwiczenia TBC koncentrują się wzmocnieniu mięśni całego ciała, nie tylko od pasa w dół, jak to jest w przypadku zajęć ABT.

 Zobacz także: Najważniejsze informacje dotyczące treningu ABT

Ćwiczenia TBC są najbardziej popularnymi treningami fitness, dlatego znajdziecie je w ofercie wszystkich klubów fitness. Zajęcia odbywają się przy dyskotekowej, rytmicznej muzyce. Głównym ich celem jest wyszczuplenie, wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni całego ciała. Po rozgrzewce, której często towarzyszą stepy, rozpoczyna się część właściwa, w której główny nacisk położony jest na ćwiczenie mięśni rąk, brzucha, nóg i pośladków. 

Nie ma ogólnego schematu takich zajęć, każdy instruktor może je planować według swoich możliwości i widzimisię, ale zazwyczaj na treningach tego typu pojawia się mnóstwo ćwiczeń z wykorzystaniem stepów, hantli i obciążeń na nogi. Podobnie jak w przypadku ABT możecie też spodziewać się "brzuszków", "desek" i przysiadów. 

TBC polecane są dosłownie wszystkim - tym, którzy już chodzili wcześniej na fitness i tym, którzy na sali treningowej stawiają dopiero swoje pierwsze kroki. Jeśli zauważysz, że mało się męczysz i trening jest zbyt słaby, możesz dołożyć sobie trochę obciążenia i poczujesz różnicę. Zaletą tych ćwiczeń jest to, że stopień trudności możesz sobie sama regulować wagą hantli.  

Na ABT można spalić nawet do 400 kcal. 

Zobacz także: Hoopdance, czyli taniec z hula hop. Inspirujące filmiki!

Jesteś ciekawa, jak wyglądają takie zajęcia? Zobacz przykładowy filmik z treningiem TBC:

Zobacz także: Jak w ciągu 100 lat zmieniała się moda fitness?

Źródło: MilionKobiet.pl, YouTube
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Sobota 19.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana – www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening u suplementację(bo to też istotne). Jest taki pakiecik na stronie i można go od ręki zamówić. Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało – tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka! Ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam ten okropny tłuszcz z brzucha! Znowu pokochałam moje ciało i chętnie chodzę na basen, a tym sezonie wybieram się do Egiptu i już nie mogę się doczekać jak tylko założę strój kąpielowy. Warto zajrzeć dziewczyny www.igortreneronline.pl bo jest tam teraz rabat 50% na wszystkie plany i pakiety 
Dodano: 2017-06-11 23:26:55 Zgłoś nadużycie