Te myśli wywołują chorobę...

Twoje samopoczucie w dużym stopniu zależy od tego... co masz w głowie! Poznaj myśli, które wywołują chorobę.

iStock_86474989_MEDIUM.jpg

Myśli, które przechowujesz w swojej głowie, prędzej czy później mogą się urzeczywistnić. Twoje nastawienie ma ogromny wpływ na samopoczucie fizyczne- to naukowo udowodnione! U niektórych osób negatywne myślenie może wywołać nawet ciężką chorobę.

Psychosomatyka to dziedzina, która bada związek pomiędzy zdrowiem psychicznym a fizycznym. Dowodzi, że niektórzy z nas w trakcie czytania o migrenie zaczynają odczuwać ból głowy. Z kolei kiedy myślą o długiej podróży statkiem, pojawiają się mdłości. Taka dolegliwość jest związana  z poziomem naszej empatii. Jeżeli jesteś wrażliwa, najgorsze, co możesz zrobić swojemu ciału to ciągle myśleć o tym, jak bardzo źle się czujesz. Okazuje się, że przygotowujesz w ten sposób swój organizm do walki z chorobą. Jeżeli wychodzisz na chwilę na balkon i wmawiasz sobie, że za chwilę na pewno się przeziębisz, możliwe że tak się stanie. Złe myśli powodują, że zaczynasz odczuwać ciągłą depresję i lęk, a Twój układ odpornościowy to czuje!

Działa to również w drugą stronę- nasz umysł potrafi działać cuda jeśli chodzi o walkę z chorobą. W medycynie znane są przypadki, u których nie widziano już żadnej nadziei, pomogło jednak pozytywne myślenie. Dlaczego? Przyjemne, łagodzące ból myśli dają całemu naszemu organizmowi siłę do walki z chorobą.

W każdej sytuacji staraj się chwytać tego, co dobre. Jeżeli cierpisz z powodu przewlekłej choroby, doceniaj każdy moment, w którym lepiej się czujesz i nie zadręczaj się myślami o pogorszeniu stanu zdrowia. To działa!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 12.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×