Uciążliwy kamień nazębny

Codziennie myjesz zęby i starasz się dbać o higienę jamy ustnej, ale na Twoich zębach pojawia się osad? To znaczy, że masz kamień nazębny! Skąd się bierze i jak się go pozbyć?

zęby

Kamień nazębny powstaje na skutek niewłaściwej higieny jamy ustnej – jeżeli niedokładnie myjesz zęby, może na nich pozostać resztki jedzenia. To prowadzi do powstawania płytki nazębnej, która z czasem zmienia się w kamień nazębny. Jest to naturalny proces i u każdego odbywa się on w różnym czasie. Jednak picie kawy, dużej ilości herbaty czy palenie papierosów może przyspieszać odkładanie kamienia nazębnego.

Aby temu zapobiegać należy regularnie odwiedzać lekarza stomatologa i zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej, czyli dokładne mycie zębów, płukanie jamy ustnej płynami stomatologicznymi i używanie nitki dentystycznej. Należy usuwać kamień nazębny, gdyż oprócz nieestetycznego wyglądu, rozwijają się w nim bakterie, które prowadzą do próchnicy i choroby dziąseł. Pamiętaj, że kamień może usuwać tylko lekarz dentysta, zrobi to za pomocą piaskowania albo użyje ultradźwięków. 

Przeczytaj również:Dodał(a): Ewa Nenko , Środa 20.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
czay
Niestety nie ma żadnych skutecznych, domowych sposobów na usunięcie kamienia nazębnego. Najlepiej w tym celu umówić się do dentysty. Ja od dłuższego czasu chodzę do Villa Dentica w Krakowie i póki co jestem bardzo zadowolona z ich usług.
Dodano: 2018-08-27 12:27:02 Zgłoś nadużycie
Ania54
Też uważam, że samo szczotkowanie zębów nie wystarczy, dlatego systematycznie chodzę do swojego dentysty w http://www.aldent.lublin.pl/ gdzie usuwają mi kamień nazębny metodą laserową.
Dodano: 2017-12-15 21:40:04 Zgłoś nadużycie
irenka1
krotki ten aktykul i jakis plytki
jaki
Dodano: 2012-07-25 09:30:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×