Uwaga Nadwaga!

Otyłość to problem, który coraz bardziej nas dotyczy. Niechęć do wszelkich aktywności, złe nawyki żywieniowe, to dwa główne powody nadwagi. Kampania ,,Uwaga Nadwaga!’’ ma na celu uświadomienie nam jak wiele od nas zależy!

Uwaga Nadwaga!

Uwaga Nadwaga!


W tym roku po raz drugi rusza ogólnopolska kampania społeczna Uwaga Nadwaga!, której organizatorem jest Natur House – właściciel sieci centrów dietetycznych. Akcja ma na celu zwiększenie naszej świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych.

W akcję zaangażowała się znana aktorka teatralna i filmowa – Katarzyna Bujakiewicz, której nie obcy jest zdrowy styl życia. „Uważam, że jemy za dużo, nie myśląc o konsekwencjach, takich jak nadwaga, cukrzyca, choroby układu krążenia i wiele innych. - powiedziała aktorka. - Chcę zachęcić do ‘ekologicznego sposobu myślenia’ o jedzeniu, a więc - jedzmy mniej i nieprzetworzone produkty!”

Uwaga Nadwaga!

Uwaga Nadwaga!Alarmujące statystyki

Otyłość jest najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Z roku na rok jest coraz gorzej. Wprawdzie daleko nam do Amerykanów, ale faktem jest, że tyjemy w zastraszającym tempie. Już co piąty Polak jest otyły! Niestety problem ten coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Znajdujemy się w grupie państw rozwijających się, żyje nam się coraz lepiej, dzieci zamiast uprawiać sport i bawić się na świeżym powietrzu, spędzają czas w domach przed telewizorem lub komputerem. Zwolnienie z zajęć w-f jest nagminne.

Dobrobyt ma swoją cenę - długie godziny spędzane w pracy i brak czasu na cokolwiek. Zabiegani, w natłoku codziennych zajęć, zapominamy o jedzeniu. W drodze do pracy łatwiej i szybciej jest nam sięgnąć po „śmieciowe” jedzenie, niż wstać półgodziny wcześniej, aby przygotować i zjeść pełnowartościowe śniadanie. W pracy nie ma czasu na jedzenie, bo obowiązki wzywają. Po pracy
jesteśmy już tak głodni, że albo jemy byle co byle gdzie, albo „wymiatamy” domowe lodówki i spiżarki. Spirala błędów się nakręca! O aktywności fizycznej niewielu z nas pamięta. Bo i kiedy znaleźć na to czas?


Uwaga Nadwaga!

Uwaga Nadwaga!


,,Otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny'' – mówi Beata Prusińska, dietetyk Natur House. – ,,U osób z nadmiernymi kilogramami obserwujemy obniżoną samoocenę, liczne kompleksy, zwiększa się również prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, problemów z układem oddechowym, nowotworów czy zwyrodnień kręgosłupa" – wymienia.

Lekarze i dietetycy alarmują, a społeczeństwo nie reaguje. Z tego względu już po raz drugi Centra Dietetyczne Natur House ruszają z akcją „UWAGA NADWAGA!”. ,,Chcemy zachęcić Polaków do zadbania o zdrowie własne i najbliższych, a także do podjęcia walki z nadmiernymi kilogramami "– mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk Natur House. – ,,I to metodami, które będą zdrowe i zaowocują zmianą dotychczasowego sposobu odżywania. W tym celu przeprowadzony zostanie szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych. Zaplanowano między innymi spotkania informacyjne z rodzicami oraz pogadanki dla uczniów z udziałem dietetyka. Podczas prelekcji specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny" – podkreśla.


Uwaga Nadwaga!

Uwaga Nadwaga!Zapytaj DIETETYKA jak nadwaga znika

W ramach akcji, od połowy września do końca listopada, osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykami w całej Polsce (165Centrów Dietetycznych Natur House). Podczas wizyty dietetyk wykona pomiary antropometryczne, badanie składu ciała oraz przeprowadzi wywiad dotyczący aktualnych nawyków żywieniowych. Wszystkie te elementy pomogą odkryć źródło problemu oraz dobrać spersonalizowaną dietę na miarę naszych potrzeb.


Uwaga Nadwaga!


Jak wygląda wizyta u DIETETYKA ? ZOBACZ:

Uwaga Nadwaga!Źródło/Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 04.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×