Woda - najdoskonalszy z naturalnych kosmetyków!

Ten znany i zarazem najdoskonalszy z naturalnych kosmetyków jest dostępny dla każdego i przynosi wymierne korzyści nie tylko skórze, ale i całemu organizmowi. Jego skuteczność jest niedoceniona, a świadomość tego, że potrafi zdziałać cuda – wciąż mała. Jakie są dobroczynne właściwości wody i dlaczego warto pić ją regularnie w odpowiednich ilościach, bez względu na porę roku?

Woda - najdoskonalszy z naturalnych kosmetyków!

Woda - najdoskonalszy z naturalnych kosmetyków!Skóra nawilżona od wewnątrz


Dobre nawilżenie skóry jest warunkiem jej doskonałego wyglądu i dobrej kondycji przez cały rok. Samo stosowanie odpowiednich kosmetyków do jej pielęgnacji nie wystarcza. Aby wyglądała zdrowo i świeżo, należy pamiętać o jej odpowiednim wewnętrznym nawodnieniu. Zewnętrzne nawilżanie jest bardzo istotne, ale to właśnie wewnętrzne jest zdecydowanie bardziej efektywne.


Dlaczego to takie ważne?

Picie wody nawadnia skórę od wewnątrz, dzięki czemu wygląda ona świeżo i zdrowo, zaś kosmetyki stosowane w pielęgnacji zewnętrznej hamują nadmierne parowanie wody, dzięki czemu skóra zachowuje blask i witalność. Połączenie tych dwóch typów nawodnienia gwarantuje pielęgnacyjny sukces!

Czy wodę należy pić regularnie?


Nasz organizm nie magazynuje wody, powinna być ona dostarczana mu codziennie
w odpowiednich ilościach. Specjaliści zalecają picie przynajmniej 1.5 litra wody dziennie. Taka ilość powinna zapewnić organizmowi odpowiednie funkcjonowanie.
Jakich wód unikać?Unikajmy wód słodzonych, pozbawionych składników mineralnych, zawierających substancje pobudzające. Czysta woda mineralna, to źródło zdrowia i witalności. Zwróćmy uwagę na zawartość minerałów w wypijanej wodzie. Ich odpowiedni skład i proporcje zapewnią organizmowi odpowiednie funkcjonowanie i sprawność. Doskonałą wodą, która sprawdza  się w każdych warunkach i polecana jest właściwie każdemu, jest „Muszynianka”. Charakteryzuje się ona dużą zawartością najcenniejszych biopierwiastków, jakie mogą posiadać wody mineralne - magnezem i wapniem. Posiada również dużą ilość wodorowęglanów, które regulują procesy trawienne. „Muszynianka” jest cenną wodą profilaktyczno-zdrowotną. Pita regularnie, wzmacnia zdrowie i samopoczucie.

Jak i kiedy pić wodę?

1. Zaraz po przebudzeniu,  aby uzupełnić braki wody z nocy  i pobudzić do pracy układ przemiany
    materii
2. Przed posiłkiem.
3. Zawsze, gdy się odczuwa pragnienie.
4. Do dwóch godzin po posiłku, aby wzmocnić trawienie pokarmów.
5. Wolno i w odpowiedniej ilości, by nie wypłukać cennych soli mineralnych
6. Wodę należy pić przed wysiłkiem fizycznym, aby umożliwić pocenie i zaraz po nim, aby
    zapewnić organizmowi regenerację po treningu.
7. Pijąc kawę i herbatę pamiętajmy o wodzie, która uzupełni wypłukiwane minerały.

Zabiegi kosmetyczne inspirowane wodą


Nie tylko picie odpowiedniej ilości wody ma znaczenie dla kondycji naszej skóry. Dobroczynne właściwości naturalnej wody mineralnej można także wykorzystać w zewnętrznej jej pielęgnacji. Wystarczy codziennie rano i wieczorem przemywać twarz i dekolt wacikiem zmoczonym w wodzie mineralnej, aby uzyskać efekt rozświetlonej i pięknej skóry. Dobroczynny wpływ składników mineralnych zapewni skórze świeżość i rześkość każdego dnia i sprawi, że będzie wyglądała zdrowo i atrakcyjnie.

Jeśli wzmocnimy skórę od wewnątrz pierwiastkami zawartymi w wodzie mineralnej, to przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych, będziemy cieszyć się piękną cerą i doskonałą kondycją całego ciała.

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 13.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Haniadobiegania
to prawda, woda jest nam potrzebna itd, ale to nie znaczy, że nie możemy czasami jej zastąpić miętą, rumiankiem czy herbatką oczyszczającą typy figura detox. ja osobiście nie mogłabym ciągle pić tylko wody, lubię inne smaki, lubię jak to mi daje coś jeszcze poza napojeniem...
Dodano: 2013-06-27 18:16:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×