Woda – najzdrowszy sposób na letnie orzeźwienie

Prognozy pogody donoszą o zbliżających się upałach. Bez względu na to, czy letnie miesiące spędzamy na wakacjach czy w pracy, musimy pamiętać o zdrowotnym aspekcie słonecznej aury. Proporcjonalnie do wzrastającej temperatury powinniśmy bowiem spożywać więcej płynów, spośród których najlepszym i najzdrowszym wyborem jest woda.

woda woda.jpg


ABC nawadniania

Zgodnie z zaleceniami ekspertów z Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) dorosła kobieta powinna pić przynajmniej 2 litry wody na dzień, podczas gdy w przypadku mężczyzn jest to 2,5 litra. To ważne szczególnie latem, kiedy wysoka temperatura powietrza i jego podwyższona wilgotność zwiększają zapotrzebowanie organizmu na płyny.

Wodę powinno się pić regularnie w mniejszych ilościach nie zaś jednorazowo w dużej objętości. Tylko w taki sposób organizm dostarczy wodę wszystkim komórkom ciała oraz pozwoli uniknąć uczucia wzmożonego pragnienia, które jest charakterystyczną oznaką odwodnienia organizmu. Warto pamiętać, że wody nie zastąpią słodkie napoje. Za sprawą wysokiej zawartości cukru sprawiają one, że pragnienie znika tylko na chwilę, by już po około godzinie skutkować irytacją i osłabieniem. 

Bąbelkowe orzeźwienie

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem nawodnienia organizmu jest woda. Co jednak jeśli nie wyobrażamy sobie letnich napojów bez odrobiny fantazji? Z pomocą przychodzi urządzenie, dzięki któremu picie wody nabiera nowego znaczenia.

Ekspres do napojów gazowanych SodaStream umożliwia przygotowanie wody o dowolnym – lekkim, średnim lub mocnym – stopniu nagazowania. Dzięki bąbelkom wodny napój zapewni przyjemne i zdrowe orzeźwienie, które z dodatkiem ulubionych owoców lub ziół stanowi niebanalną kompozycję. A jak się okazuje różnorodność form podawania wody, sprawia, że chętniej ja spożywamy!

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych przez agencję badawczą Toluna, wskazują, że użytkownicy ekspresu SodaStream piją dziennie nawet o 43% (3 szklanki) płynów więcej niż osoby, które go nie posiadają. Tym samym lepiej dbają o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Ekspres SodaStream nie wymaga podłączenia do prądu dzięki czemu bez trudu posłuży do przygotowania wody podczas letnich wyjazdów. Do przygotowania wody sodowej możemy wykorzystać wodę z kranu, która według Sanepidu oraz stacji uzdatniania wody nadaje się  w Polsce do spożycia bez gotowania.

ekspres.jpg

Ekspres SodaStream 


Zdrowa i piękna skóra dzięki… wodzie! 

Woda stanowi ok. 60%-70% masy ciała człowieka oraz uczestniczy we wszystkich procesach życiowych organizmu – wspiera m.in. pracę układu pokarmowego i wchłanianie składników odżywczych. Jest także niezbędnym uzupełnieniem pokarmu.

Spożywanie odpowiedniej ilości wody zapewnia więc nie tylko dobre samopoczucie, ale także piękny wygląd skóry i dobrą kondycję ciała. Regularne nawadnianie pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn i zyskać odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności. Dzięki temu skóra odzyskuje blask, wygląda promiennie i zdrowo.

źródło, zdjęcia: mat. prasowe, Thinkstock  Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 27.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja dodaję saszetkę jonolitu do wody. Uzupełnia mikroelementy które tracimy z potem np. nie czuję się taka ospała
Dodano: 2016-08-01 00:48:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×