Wskazówki od byłych palaczy

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że palenie szkodzi zdrowiu, lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wygląda realne zagrożenie. Zobaczcie materiał prosto z USA w ramach akcji propagującej rzucenie palenia papierosów.

Wskazówki od byłych palaczy

Wskazówki od byłych palaczy


Od dawna apeluje się, że palenie szkodzi zdrowiu powodując m.in. nowotwory i zawały, lecz czy robi to na nas wrażenie? Niektórzy żartobliwie twierdzą, że "na coś trzeba umrzeć" i śmiało sięgają po kolejnego papierosa. Polskie akcje zachęcające do rzucenia palenia zazwyczaj działają poprzez plakaty, nadruki, czy mało przemawiające do rozsądku reklamy. Amerykanie poszli krok do przodu i pokazują skutki palenia papierosów w sposób bardzo bezpośredni!

Nagrano spoty opowiadające historie ciężko chorych, którzy cierpią właśnie przez wpływ papierosów. Wśród opowiadających znajdziemy m.in. Terrie, u której zdiagnozowano raka jamy ustnej i gardła i której już nie ma wśród nas..., a także Bretta, który w wyniku choroby dziąseł stracił zęby; Shawna, który również teraz boryka się z rakiem gardła, czy Briana, który miał udar mózgu będący wynikiem zarówno palenia, jak i wirusa HIV.

Wielu z długotrwałych palaczy powie, że nie widzi różnicy w swoim zdrowiu, a poza tym wiele sławnych osób, jak np. Hanna Lis, Maria Czubaszek, czy Beata Tyszkiewicz nie kryją się z paleniem tytoniu, lecz w tym przypadku nie powinni być naszymi autorytetami, ponieważ tak samo jak reszta, narażają swoje zdrowie i choroba może się u nich również "odezwać".

Na amerykańskich nagraniach niektóre sceny są wręcz drastyczne, dlatego też pewnie ta akcja ma większe niż wszystkie inne wyniki skuteczności.


Zobaczcie niektóre ze spotów przekonujących do rzucenia palenia papierosów:

Wskazówki od byłych palaczy

Wskazówki od byłych palaczy


Wskazówki od byłych palaczy

Wskazówki od byłych palaczyWskazówki od byłych palaczy

Wskazówki od byłych palaczy


Wskazówki od byłych palaczy

Wskazówki od byłych palaczy

Zgadzacie się, że ta kampania najbardziej ze wszystkich dotychczasowych przemawia do rozsądku?

Zobaczcie też galerię:


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 14.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Skuteczny sposób rzucenia palenia. Tylko 90 minut i już nie palisz!

Niemiecka firma Facilitas wprowadziła właśnie innowacyjny zabieg laserowy rzucania palenia w Polsce. Na świecie przeprowadzono już 70 000 skutecznych zabiegów. Dodatkowo można skorzystać z zabiegu kontroli masy ciała po rzuceniu palenia. Pierwsza lokalizacja została uruchomiona w Warszawie. Kontakt z certyfikowaną terapeutką facilitas: tel. kom. +48 720 40 20 20 http://www.facilitas.net
Dodano: 2014-07-28 00:58:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×