Zabawne fakty dotyczące… miesiączki

Jesteś ciekawa co zabawnego może się wiązać z tymi comiesięcznymi udrękami?

ThinkstockPhotos-511010242.jpg

Okres to raczej temat tabu, bynajmniej nie rozmawia się o nim zbyt często, czasami nawet unikamy tego tematu gdy potrzebujemy porady czy wsparcia. Z miesiączki (i generalnie kobiecego ciała) interes życia ubiła blogerka Miki Agrawal, która założyła firmę sprzedającą bieliznę dla kobiet THINX, której hasło brzmi… “bielizna dla kobiet z okresem”. Ta sama dziewczyna, w ostatnim wywiadzie dla Huffington Post postanowiła podzielić się kilkoma ciekawymi faktami na temat kobiecej menstruacji.


Według Miki od dawien dawna, nikt nie wymyślił nic ciekawego, co pomogłoby kobietom przeżywać te dni nieco lżej. Jakby tego było mało - kiedy wszystkie kosmetyki do higieny osobistej pojawiły się na rynku, te dla mężczyzn raczej nie wzbudziły zbyt wielkiego zainteresowania, a kobiece odpowiedniki wręcz odwrotnie. Okres kojarzy się z czymś obrzydliwym i wzbudzającym wstyd (pff!), zupełnie tak, jakby menstruacja i krew nie były czymś zupełnie normalnym! Właśnie stąd wziął się powód do zainteresowania tym tematem oraz założeniem THINX. Czego ciekawego dowiedziała się w międzyczasie Miki na temat okresu?

Polecamy: Gdy okres nie przychodzi...


TAMPONY WYMYŚLIŁ MĘŻCZYZNA

Dokładnie zrobił to Earle Haas w Kolorado w roku 1931. Czy kogoś w ogóle to dziwi? Znajdźcie mężczyznę, który reaguje lepiej na podpaski niż na tampony! A więc oczywistym jest dowód na to, że to właśnie płeć brzydka specjalnie dla nas wynalazła te małe zwiniątka.


PODPASKI POSIADAŁY PASY ZANIM STWORZONO SKRZYDEŁKA

Właśnie wtedy podpaski dostały miano prywatnego produktu. Kto stworzył je jako pierwszy? Koncern Johnson & Johnson w okolicach la ‘40 i ‘50. Paski miały za zadanie oczywiście utrzymać w jednym miejscu podpaskę, by nie przesuwała się podczas chodzenia. Nie chcecie wiedzieć jak to dokładnie wyglądało.


KUBECZKI MENSTRUACYJNE BYŁY POPULARNE W LATACH ‘80

Być może duża część z was nadal nie kojarzy czym jest kubeczek menstruacyjny - to taki gumowy przedmiot, który zastępuje tampony i podpaski podczas okresu i zbiera wydzielinę wraz z krwią menstruacyjną. Wystarczy opróżniać go co kilka godzin w początkowej fazie i dbać o jego sterylność. Został wynaleziony przez kobietę Leonę Charmels w 1937 roku, a w latach ‘80 obchodziły prawdziwy boom sprzedażowy!

Zobacz też: Ona chce odczarować miesiączkę, ale tymi zdjęciami... niektórych obrzydza!


SŁOWO TABOO OZNACZA MENSTRUACJĘ

“Taboo” pochodzi z języka polinezyjskiego, a dokładnie ze słowa “tabua”, co oznacza menstruację. Nie jest również zabawne to, że najbardziej wstydzimy się rozmawiać o tym, co wspiera każde ludzkie życie (bo od niego, a raczej bez niego, wszystko się zaczyna)?


">Źródło: Bustle.com

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 13.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nie wiem za bardzo co jest zabawnego w tym, że tampony wymyślił facet? normalna sprawa, w tamtych czasach to facecie byli głównie naukowcami i odkrywcami. I nie ma tym nic dziwnego, ani zabawnego. Co zaś do samych tamponów, to pozostaje im być za to wdzięcznym, bo sobie nie wyobrażam, że byłabym skazana na podpaski. Od lat używam tych tamponów - https://www.myob.pl/original i tylko dzięki nim czuję się w trakcie miesiączki niemal tak jak w każdy inny dzień.
Dodano: 2018-11-20 07:14:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×