Interwały- spal maksymalną liczbę kalorii

Ćwiczenia interwałowe polegają na wykonywaniu prostych powtórzeń na niskich obciążeniach i w multiseriach. Skuteczność treningu interwałowego jest 3 razy większa niż ćwiczeń kardio wykonywanych w tym samym, jednostajnym tempie. Poznaj więcej zalet tego treningu!

interwaly.jpg
Szybszy metabolizm

Zalety, które da się od razu zauważyć, to przyśpieszony, „podkręcony” metabolizm, odczuwalny już po pierwszym zastosowaniu interwałów.

Warto przeczytać: Trening obwodowy- na czym polega?


Po treningu będziesz spalać kalorie przez kolejne długie godziny

Oto jedna z największych zalet treningu interwałowego - spalanie kalorii! Nie dość, że spalisz ich naprawdę dużo, to dodatkowo po tak intensywnym wysiłku twój organizm będzie nakręcony do granic możliwości i spalać możesz nawet do  12 godzin po zakończeniu ćwiczeń.

Nie potrzebujesz dużo czasu na trening

Przeciętny trening interwałowy jest na tyle krótki, że z powodzeniem znajdziesz na niego czas nawet, jeśli na co dzień jesteś zapracowana. Na tę formę aktywności czas znajdziesz zawsze.

Szybko zauważysz efekty

Już po miesiącu ćwiczeń zobaczysz ogromną różnicę w wyglądzie swojego ciała, a po dwóch tygodniach z pewnością zauważysz pierwsze efekty i dużą poprawę kondycji.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:

ID galerii:510Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 18.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Trzy razy w tygodniu chodzę na trening. W tracie zajęć na siłowni i po nich piję wodę z orsalitem. Płyn nawadniający chroni przed odwonieniem i uzupełnia utracone elektrolity. Zawarta w nim glukoza stawia na nogi, polecam na treningi.
Dodano: 2016-08-24 16:17:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×