Na czym polega Kizomba?

Kizomba to taniec zwany także afrykańskim tangiem, wywodzi się z rejonu Angoli oraz Wysp Zielonego Przylądka. Często mylona jest z Zumbą, ze względu na podobieństwo nazw, jednak Kizomba jest czymś zupełnie innym. Dowiedz się więcej o tym tańcu!

kizomba.jpg

Bliskość na parkiecie

Kizomba jest tańcem chodzonym, niezwykle sensualnym, zbudowanym na bliskiej relacji tanecznych partnerów. Tańczona jest w bliskim trzymaniu, zwartej ramie.
Kizomba łączy w sobie elementy bachaty, merenque i karaibskiego tańca zouk. Tempo tańca odzwierciedla bicie serca, a wszystkie ruchy mają mocno seksualne zabarwienie.
Domiująca rola należy do partnera, który to prowadzi kobietę. Partnerka zaś uwodzi wolnymi, zmysłowymi ruchami. Tancerze tańczą w rytm pięknej muzyki z tekstami śpiewanymi w języku portugalskim. Najważniejsze w Kizombie to zgrać się z drugą osobą, wejść w pewien rodzaj porozumienia.

Zobacz też: Co można wyleczyć tańcem?

Wspólne przeżywanie

Kizomba jest jednym z tańców, który rzeczywiście jest tańczony w parze. I nie jest to mowa o obrazku kobiety i mężczyzny tańczących razem, ale o wspólnym, głębokim przeżywaniu tego tańca.
Partnerzy czują wszystko co się dzieje w ciele drugiej osoby, całe ciało oddziałuje na partnera.
Kizomba jest gwarancją dostarczenia wielu niezwykłych doznań i bodźców…to też gwarancja wspólnego, głębokiego, emocjonalnego przeżycia na parkiecie.

Ta nastrojowa mieszanka muzycznych klimatów z rytmem serca w tle, ciepło i zmysłowość, prostota kroków oraz bliski kontakt partnerów wypełniony czułością i empatią oczarowały tysiące ludzi na całym świecie.


W Polsce jest to stosunkowo nowy taniec, ale również tutaj ma wielu fanów, głównie ze względu na uniwersalne kroki, które można zatańczyć do każdej muzyki.

Foto: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 05.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×