Nie możesz schudnąć? Sprawdź jakie błędy popełniasz!

Jesteś aktywna, ćwiczysz, biegasz, chodzisz na fitness, w dodatku – starasz się ograniczać słodycze, a mimo to... dalej nie chudniesz? Sprawdź co radzi dietetyk i ekspert adidas Running – Kasia Biłous.

Nie możesz schudnąć? Sprawdź jakie błędy popełniasz!

Nie możesz schudnąć? Sprawdź jakie błędy popełniasz!


Zastanów się ile zjadasz kalorii

Redukcja wagi to wynik prostego rachunku – jeżeli w ciągu dnia zjadasz mniej kalorii niż ich potrzebujesz, Twoje ciało czerpać będzie energię ze zgromadzonych zapasów tłuszczyku. Samo ograniczenie słodkości i odpowiednie dobory produktowe nie doprowadzą Cię do tego samego efektu. Kalorie z obfitych ekologicznych posiłków, dużej ilości bogatych we fruktozę owoców oraz naturalnych przekąsek utrzymywać mogą nadmiar tych kilku kilogramów.

Zanotuj – kontroluj

Chcąc poznać genezę problemu kształtowania pożądanej figury weź do ręki długopis i kartkę. Zanim posiłek zniknie w czeluściach przewodu pokarmowego, zanotuj dokładnie co zamierzasz zjeść, w jakiej ilości oraz o której godzinie. Taki nawyk „naocznego” śledzenia swoich nawyków żywieniowych pozwoli Ci trzymać w ryzach zachcianki oraz odnaleźć ewentualne błędy (nadmiary lub niedobory składników odżywczych). Jeżeli czujesz, że analiza własnego jadłospisu jest zbyt skomplikowana – spotkaj się z dietetykiem.

Zmień to, co zostało do zmiany

Zdajesz sobie sprawę, że mogłabyś postarać się bardziej? Zrób to! Ustal mniej więcej stałe pory swoich posiłków – nie konkretne godziny, a „widełki” czasowe. Nastaw swój zegar biologiczny na czas zdrowia!


Chcesz przeczytać więcej rad? Pełny artykuł znajdziesz TUTAJ!


Katarzyna Biłous, ekspert adidas – dietetyk


Nie możesz schudnąć? Sprawdź jakie błędy popełniasz!

Nie możesz schudnąć? Sprawdź jakie błędy popełniasz!Źródło/Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 23.10.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×