Nowe buty adidas - Energy Boost

Niebawem pojawią się na rynku nowe buty marki adidas. Została w nich zastosowana rewolucyjna technologia BOOST™, która gwarantuje największy zwrot energii spośród wszystkich butów biegowych. Dowiedzcie się więcej od Gerda Manza, Senior Innovation Director w adidas.

Nowe buty adidas - Energy Boost

Nowe buty adidas - Energy Boost


Jak wyglądały prace nad technologią BOOST™?

Długo przyglądaliśmy się wyzwaniom, jakie stawiane są przed sportowcami i staraliśmy się znaleźć rozwiązania, które pomogą im przezwyciężyć te przeszkody i osiągać jeszcze większe sukcesy. W przeszłości newralgiczną kwestią dla wielu biegaczy była konieczność dokonania wyboru pomiędzy miękką a efektywną amortyzacją. Mając tego świadomość chcieliśmy opracować nowe podejście do amortyzacji. Rozwiązanie zrodziło się dzięki współpracy z długotrwałym partnerem - BASF. Dążymy do wspólnego celu - opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań mających, które pomogą sportowcom. Aby to osiągnąć, przebadaliśmy właściwości różnych materiałów. Wtedy odkryliśmy specjalne kapsułki, które wykazały niezwykłą właściwość - połączenie zazwyczaj sprzecznych korzyści – wydajnej amortyzacji i elastyczności. Wiedzieliśmy, że jeśli uda nam się znaleźć sposób na wykorzystanie potencjału materiału w podeszwie środkowej, mielibyśmy w swoich rękach niezwykły patent.

Nowe buty adidas - Energy Boost

Nowe buty adidas - Energy Boost

Odkrycie potencjału nowego materiału było pierwszym krokiem. Czy możesz rzucić trochę światła na rzeczywisty proces produkcji?

Gdy odkryliśmy materiał i jego właściwość łączenia elastyczności i wydajnej amortyzacji, następnym wyzwaniem było obmyślenie jak najlepiej wykorzystać ten potencjał w okolicy podeszwy środkowej. Końcowa faza produkcji stała pod znakiem silnej współpracy z naszym partnerem - BASF i w niczym nie przypominała procesu tworzenia innych podeszw środkowych. Szczegóły tego nowatorskiego procesu muszą jednak wciąż pozostać tajemnicą.

Jak długo trwały prace nad BOOST™?

Cały proces trwał trzy lata.

Kiedy uświadomiliście sobie, że amortyzacja w BOOST™ będzie tak wyjątkowa?

Od razu po przeprowadzeniu pierwszych testów wiedzieliśmy, że kapsułki energii, które sprawiają, że podeszwa środkowa jest tak charakterystyczna, mają potencjał do rzucenia zupełnie nowego światła na zwracanie energii i amortyzację w bieganiu. Wyzwaniem było znalezienie sposobu na połączenie kapsułek w podeszwie tak aby zapewniały zwrot energii. Teraz, trzy lata później, jesteśmy w stanie wyposażyć biegaczy na całym świecie w naprawdę przełomowy materiał amortyzujący, który oferuje najwyższy zwrot energii w całym przemyśle.

Nowe buty adidas - Energy Boost

Nowe buty adidas - Energy Boost

Testy materiału amortyzującego w BOOST™ przeprowadził adidas Innovation Team. Możesz wytłumaczyć jak one wyglądały?

Przeprowadziliśmy wiele testów, ale trzy główne to te sprawdzające zwrot energii, niezależność od temperatury otoczenia i trwałość.

Najpierw przyjrzeliśmy się temu, jaki procent zgromadzonej energii wrócił do pianki podczas testu (kompresji) cyklu, który naśladował ruch stopy biegacza. Wyniki wykazały, że materiał w BOOST™ gwarantuje zwrot największej energii spośród wszystkich przetestowanych wcześniej materiałów, włącznie za standardowymi piankami w podeszwach EVA, najpowszechniej używanymi w butach biegowych.

Dalej, w celu ustalenia stopnia niezależności od temperatury otoczenia przetestowaliśmy próbki pianki w różnych warunkach w komorze o kontrolowanej temperaturze. Badania wykazały, że w zakresach temperatur od +40 do -20 stopni Celsjusza, pianka BOOST™ jest trzy razy bardziej odporna od materiału EVA, zapewniając w ten sposób bardziej spójny bieg.

Po trzecie, przeprowadziliśmy testy cyklu sprężania do pomiaru kompresji składające się z 10.000 cykli. Badanie to miało pokazać, jak trwały jest nasz materiał w porównaniu do innych. Wyniki wykazały, że pianka BOOST™ jest bardziej miękka, ma więcej energii oraz zachowuje swoje najlepsze właściwości o wiele dłużej niż porównywalne EVA.

Wreszcie materiał BOOST™ udowodnił teamowi swoją wydajność nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale również w toku intensywnych badań biomechanicznych, zarówno wewnętrznych, jak i tych z zewnętrznymi partnerami badawczymi. Niezliczone kilometry pokonane przez biegaczy - testerów upewniły nas, że produkty i materiały spełniają najwyższe oczekiwania.

Nowe buty adidas - Energy Boost

Nowe buty adidas - Energy Boost

Co planujecie dalej?

BOOST™ to tylko początek. Mamy świadomość tego jaki wpływ na bieganie (i nie tylko) wywrze nowy materiał i będziemy traktować go odpowiednio. Innymi słowy, nadal będziemy robić to, co robimy od momentu założenia naszej firmy. Chcemy pozostać liderem innowacyjności i opracowywać kolejne, unikatowe produkty, które pomogą sportowcom poprawiać swoje rekordy życiowe.Źródło: Mat. prasowe


Więcej informacji znajdziesz na: www.micoach.pl, www.micoach.com, www.adidas.pl/Running, www.facebook.com/adidasRunningPL.Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 01.03.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zoja
Jak dla mnie ta firma o której mówisz jest troszkę przereklamowana. Lubię stawiać na markowe buty i szukać czegoś nowego niż to co już bardzo znane. Bardzo lubię firmę Geox którą w ońcu znalazłam w tym https://www.mivo.pl/firm-pol-1266943683-GEOX.html sklepie mają ogromny wybór.
Dodano: 2016-03-06 21:15:24 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Sama jestem fanką obuwia marki Adidas już od dawna, zarówno tych nowych modeli, jak i nieco starszych. Ostatnio nawet udało mi się znaleźć sklep, który prowadzi sprzedaż butów tego producenta, a konkretnie http://but365.pl/pl/c/ADIDAS/91 i tak sobie myślę, że będą tam często zaglądać, przy okazji robiąc zakupy:)
Dodano: 2015-11-12 21:43:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×