Wiosenne aktywności - jaki sport zacząć uprawiać?

Choć pogoda za oknem płata nam figle, z niecierpliwością odliczamy dni do przyjścia wiosny. Wiosna to nie tylko niezwykle pogodna pora toku, kiedy wszystko się rozwija i budzi do życia, ale także możliwość podjęcia się wielu nowych aktywności na świeżym powietrzu!

kasia2.jpg

1.    Jazda na rolkach.


Jest to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. W zależności od intensywności jazdy, w ciągu godziny można spalić od 300 do 800 kalorii! Ponadto nic tak dobrze nie pływa na uda i pośladki.

2.    Bieganie.


Oczywiście prawdziwy amatorzy biegania uprawiają tą aktywność przez cały rok, ale wiosna przez wgląd na pogodę, dodatkowo zachęca do tej formy ruchu. O tej porze roku znacznie łatwej jest przemóc swoje lenistwo i zacząć! Warto, regularne treningi potrafią dać spektakularne efekty!

3.    Rower.


Najwyższa pora na zamienienie komunikacji miejskiej na rower. Ekonomicznie, zdrowo, a dodatkowo łapiemy witaminę D w słoneczny dzień. Nie wspomnimy już o spalaniu kalorii i o pracy niemalże wszystkich mięśni!

Zobacz także: Jak przygotować się do wiosny?

4.    Nordic walking.


Przyjemna aktywność, której podejmują się wszyscy- nawet osoby starsze. Można tak naprawdę uprawiać ją wszędzie,  ale wiosenna pogoda na pewno zachęci do tego, aby wybrać się do parku czy lasu. Ten sport rozwija siłę, wzmacnia ramiona, nie obciąża stawów, poprawia kondycję i spala więcej kalorii niż przy zwykłym chodzeniu.

5.    Plenerowe siłownie.


Kiedy pogoda za oknem sprzyja, warto jest zmienić tradycyjną siłownię na siłownie zewnętrzną. Trening na świeżym powietrzu przyniesie więcej korzyści, niż ten w pomieszczeniu. Takie ćwiczenia, oprócz spalonych kalorii, poprawią krążenie krwi, a także poprawią kondycję.

6.    Długie spacery.


Wiosna jest idealną porą na rozpoczęcie długich spacerów. Będzie to idealna odskocznia od siedzącego trybu życia. Pomyśl nad powrotem z pracy na piechotę- to idealnie rozjaśnia umysł, relaksuje i odpowiednio zmusza nasze mięśnie od pracy.

Foto: Thinkstock
Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 11.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×