Chcesz dbać o swój umysł? Jedz lody na śniadanie!

Takie śniadanie to podobno najlepszy początek każdego dnia, nawet zimą! Najnowsze odkrycie naukowców zaskakuje...

lodylody.jpg

Wydaje się, że lody najlepiej spożywać jako deser... Najlepiej oczywiście latem. Okazuje się jednak, że to wspaniały pomysł na śniadanie, bez względu na porę roku. Lody nie tylko świetnie smakują, ale także pozytywnie wpływają na działanie naszego umysłu! Jeśli dzień zaczynasz tylko od czarnej kawy, lody to doskonały sposób abyś przekonała się do śniadań... Zwłaszcza, że dzięki temu przez cały dzień będziesz skoncentrowana i wypoczęta.

Badania przeprowadzone przez profesora Yoshihiko Koga z Tokio dowodzą, że ludzie, którzy na śniadanie jedzą lody, są... mądrzejsi. Osoby, które rano wybierają pełnowartościowy, ale zimny posiłek, nie mają problemów z koncentracją i wykonywaniem powierzonych zadań w pracy.

Na początku profesor sprawdził swoją hipotezę jedynie na sobie-codziennie rano spożywał trzy łyżki lodów. Po posiłku wykonywał serię ćwiczeń umysłowych przy komputerze. Szybko zauważył, że każdego dnia czas, w jakim reaguje jego mózg, zmniejsza się. Badanie przeprowadzono także na grupie ochotników. Część z nich zjadała rano ciepłe śniadanie, pozostali otrzymywali deser lodowy- to właśnie oni reagowali zdecydowanie szybciej. U osób, które na śniadanie spożywają lody, obserwuje się wzrost fal alfa. Są to fale odpowiedzialne za koncentrację. Za cały proces odpowiada duża zawartość glukozy w lodach- działa ona niczym zastrzyk energii.

Smak, jaki wybierzesz, nie ma żadnego znaczenia - chodzi jedynie o to, aby poranny posiłek był zimny.  

Źródło: Dailymail

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 09.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Lody to ja latem, teraz wolę Drinking Chocolate :-)
Dodano: 2017-01-09 16:43:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
O tej porze roku wolę pić kakao. Ulubione mix fixa. I przydaje się do czekoladowych wypieków. Koniecznie na ciepło
Dodano: 2017-01-09 12:54:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×