Pozbądź się tych rzeczy ze swojego życia i bądź zdrowsza!

Wiele z Was jest tutaj, aby poprawić swoje samopoczucie i pozbyć się negatywnych elementów ze swojego życia. Choć może wydawać się to szokujące, nie zawsze chodzi o fast-foody i słodycze. W życiu każdego człowieka istnieją pewne nawyki, które powstrzymują go od osiągnięcia wymarzonego celu. Rozważ, czy nie powinnaś wyeliminować ich na dobre!

iStock-513438122.jpg

Negatywny monolog wewnętrzny: Przestań być dla siebie niemiła. Po prostu przestań! Jesteś silna! Jesteś piękna i zdolna. Zacznij dawać sobie więcej komplementów i przestań mówić do siebie te wszystkie okropne rzeczy! Im bardziej się krytykujesz i degradujesz, tym trudniejsze będzie Twoje życie, a Twoje cele pozostaną niezrealizowane.

Twoja waga: Wymierne cele są fantastyczne, ale uzależnienie od dążenia do idealnej wagi, może być niebezpieczne. Obsesja na jej punkcie i każdej dziesiętnej kilograma jest świadectwem, że należy coś zmienić i powiedzieć stop. Liczba kilogramów na wadze nie odzwierciedla ciężkiej pracy, którą wkładasz w poprawienie zdrowia i kondycji. Ta liczba to też nie definicja Ciebie!

Treningi, których nie nienawidzisz: Nie każdy lubi bieganie i to jest w porządku. Zmuszanie się do treningu, którego się nie lubi, nie jest zachęcające i motywujące do dalszej pracy. Istnieje wiele alternatyw aktywności fizycznej. Jeśli za każdym razem coś nie będzie działało, nie poddawaj się i próbuj dalej.

Ćwiczenia naprawiające lub zmieniające części ciała: Aktywność fizyczna wywołana wyłącznie nienawiścią do własnego ciała, jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić. Ćwiczenia mają sprawić, abyś czuła się dobrze. To celebrowanie własnego ciała, sprawia, że czujesz się naprawdę silna, a ono zaczyna wysyłać gromady endorfin. Aktywność fizyczna dodaje energii, przyczynia się do poprawy stanu zdrowia i zmienia samopoczucie na lepsze. Celebruj swoje ciało i nie staraj się go naprawiać.

Jarmuż: Wiele z Was go nienawidzi, prawda? Więc przestań się do niego zmuszać! Nie trzeba jeść jarmużu, by być zdrowym. Może to niekoniecznie on, ale inna zdrowa żywność, do której się zmuszasz, pod pretekstem bycia zdrową? Jeśli Twoja dieta składa się z produktów, których nie lubisz, możesz mieć pewność, że nie pozostaniesz na niej przez długi czas. Dla bardziej zrównoważonej diety eksperymentuj z produktami, aby dowiedzieć się, co kochasz. Będziesz zdrowsza przez cały rok. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 20.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×