Zwalcz wirusy ziołowymi inhalacjami!

Rozgrzewają, pięknie pachną, a co najważniejsze - są skuteczne. Mowa o inhalacjach, które leczą katar i kaszel. Poznaj naturalny sposób walki z jesiennym przeziębieniem. Odkrywamy przed Tobą moc ziołowych inhalacji!

Zwalcz wirusy ziołowymi inhalacjami!

Zwalcz wirusy ziołowymi inhalacjami!


Okres jesienno zimowy to czas kiedy często łapiemy różne infekcje. Najczęściej jest to katar i kaszel. Nie są to może bardzo poważne dolegliwość, ale jednak przeciągające się w czasie stają męczące. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej. Przedstawiamy Ci dziś doskonały, naturalny sposób na walkę z infekcjami czyli inhalacje.

Czym jest inhalacja?

To nic innego jak wdychanie pary wodnej. Zabieg ten powoduje lepsze ukrwienie śluzówki dróg oddechowych, przesz co ziołowe aromaty i drobinki zawarte w parze wodnej są lepiej wchłaniane przez nasz układ oddechowy po czym przedostają się do krwiobiegu. Dlatego też warto zaznaczyć, iż działanie tego zabiegu jest szerokie i nie ma wpływu jednie na zatkany nos czy bolące gardło, inhalacje podnoszą ogólną odporność organizmu.

W jaki sposób robimy inhalację?

 Możesz przygotować napar w misce, czyli zalać mieszankę ziół wrząca wodą, przy czym pamiętaj aby po zalaniu zaczekać aż mieszanka się zaparzy a sam napar nie co ostygnie by nie doszło do poparzenia. Możesz także bez problemu w aptece zakupić inhalator a jeśli jesteś mamą i masz małe dziecko warto zaopatrzyć się w nebulizator, czyli niewielkie urządzenie, które rozpyla chłodny aerozol - co jest całkowicie bezpieczne. Po wykonaniu zabiegu Twoja śluzówka jest bardzo przekrwiona dlatego do około 3 godzin po staraj się nie odkurzać gdyż organizm zabsorbuje wszelkie pyłki. Najlepiej położyć się na pół godziny i odpocząć.

Zwalcz wirusy ziołowymi inhalacjami!

Zwalcz wirusy ziołowymi inhalacjami!


Dobierz zioła ze względu na dolegliwość jaka Cię dopadła!

Męczy Cię suchy kaszel? Musisz odpowiednio nawilżyć śluzówkę. W tym celu idealnie sprawdzi się zabieg z solą morską, rozmarynem i rumiankiem.

Masz problem z mokrym kaszlem? Potrzebujesz ziół wykrztuśnych. Zrób inhalację z dodatkiem podbiału, tymianku albo kopru włoskiego.

Meczy Cię uporczywy katar? Inhalację pomogą oczyścić nos a Ty znów będziesz mogła swobodnie oddychać! Skuteczne będą napary z szałwii, mięty i jałowca.

Doskonałym pomysłem i urozmaiceniem inhalacji jest dodatek zapachowych olejków. Nie tylko sprawią, że zabieg stanie się szalenie przyjemny ale dzięki temu zafundujemy sobie małą aromaterapię. Polecamy olejek eukaliptusowy, sosnowy, jodłowy, pomarańczowy oraz różany.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Podgórska , Środa 30.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×